ROWERY BMX - Atut - Sklep Rowerowy

Sklep Rowerowy
Przejdź do treści

ROWERY BMX

ROWERY
              ROWERY BMX
Jeśli zwykła jazda rowerem już Ci nie wystarcza, lecz bardziej ciągnie Cię w stronę freestyle’u,
dirtu, tricków na rampie w skateparku lub na schodach pod blokiem, do wszystkich tych beztroskich chwil, kiedy można z kumplami poczuć prawdziwą wolność i fun – dla Ciebie jest
Rowery BMX TABOU

    Rowery BMX Gravity są doskonałym wyborem dla wszystkich początkujących freestyle’owców. BMX-y TABOU stanowią świetny wstęp do nauki pierwszych trików i podstawowych ewolucji na dwóch kółkach... a bardzo często na jednym z kół. Nie są to oczywiście poważne rowery wyczynowe, jednak ich konstrukcja, osprzęt czy koła są wystarczające do zgłębiania tajników jazdy po rampie, zmagania się z rozmaitymi przeszkodami czy po prostu do dobrej zabawy. BMX-y proponowane przez TABOU mają bardzo wytrzymałe koła i stalowe ramy w rozmiarze 10 cali. To niezwykle istotne elementy rowerach typu BMX podczas wykonywania rozmaitych akrobacji czy częstych uderzeń i upadków, które są nieodłącznym elementem tego sportu.

Rowery BMX TABOU Gravity – jak przystało na porządne BMX-y – są wyposażone w proporcjonalnie mniejsze koła o średnicy 20 cali.
Taki rozmiar kół daje możliwość freestyle’owej jazdy już dla osób o wzroście 140 cm. Ponadto koła BMX-ów TABOU mają aluminiowe obręcze wraz z piastami, co daje im lekkość i wytrzymałość podczas trików. Zarówno wersja BMX-a Gravity 1.0, jak i Gravity 2.0 posiada koła ze specjalnymi oponami BMX 2.0, dzięki którym rower będzie miał lepszą przyczepność, a nauka freestyle’u będzie przebiegać znacznie płynniej.


Modele rowerów BMX

    Rowery BMX w ofercie TABOU reprezentują dwa modele z linii Gravity.  Mimo wielu podobieństw – takich jak choćby rozmiar kół czy specjalny  profil ramy z nisko osadzonym siodłem – każdy z nich jest przeznaczony  do trochę innego typu jazdy freestyle’owej. BMX TABOU Gravity 1.0  skręca raczej w stronę tak zwanego flatlandu, czyli trików na płaskich  powierzchniach. Kierownica w tym rowerze posiada rotor, który  sprawia, że przednie koło możemy swobodnie obracać o 360 stopni.  Dodatkowo na osi tylnego koła zamontowano grube pegi służące do  opierania na nich stóp podczas wykonywania trików. BMX Gravity 1.0  jest wyposażony w większą zębatkę 36T, wolnobieg 16T, a także hamulce  Caliper zarówno na przednim, jak i tylnym kole, co sprawia, że świeży  freestyler będzie czuł się na swoim rowerze bezpiecznie i bardziej  komfortowo.
    Drugi z BMX-ów TABOU Gravity 2.0 stworzono z myślą o  skokach na rampie oraz raczej do dirt jumpingu i trików w powietrzu,  czyli wszelkich freestyle’owych ewolucji, podczas których koła rzadziej  dotykają podłoża. Tak przygotowany BMX nie posiada więc rotora i hamulca  w przednim kole,
a na osi tylnego koła brak pegów. Jednak różnice nie  dotyczą tylko samych kół. BMX Gravity 2.0 jest wyposażony w siodło o  innym profilu i kształcie, przeznaczone do nieco innego typu freestyle’u  niż BMX Gravity 1.0. Aby freestyler na takim BMX-ie miał większą  swobodę manewrów i napędzania kół, zastosowano mniejszą korbę z zębatką  25T oraz wolnobieg 9T. Oba BMX-y TABOU mają możliwość wyboru malowania  ramy i kół.


ATUT - SKLEP
pl. J .Piłsudskiego 2/3 w Gnieźnie
Zapraszamy:
PN - PT 10:00 - 18:00
SB 10:00 - 14:00
2020 ATUT - Sklep Rowerowy. All rights reserved
ATUT - SERVIS
pl. J .Piłsudskiego 2/3 w Gnieźnie
/ serwis mieści się w budynku po
lewej stronie sklepu /
Tel.: 692-257-642
czytaj więcej >>>
KONTAKT
Tel. 61 425 86 80
E-mail: atutrowery@wp.pl
Wróć do spisu treści